NEWSLETTER

Chcesz być informowany o naszych imprezach? Dodaj swój email.

AKTUALNOŚCI

NAJŚWIEŻSZE WIADOMOŚCI Z PIJALNI

Debiutancka płyta Kwartetu Galicyjskiego Folkomania to synteza małopolskiego folkloru i muzyki klasycznej w nowoczesnym wydaniu, inspirowana najpiękniejszymi melodiami mieszkańców Pogórza, Lachów Sądeckich, Górali i Krakowiaków.

Płyta Kwartetu to podróż, podczas której starsze i młodsze pokolenie trzyma się za ręce, czego efektem są poruszające historie, pełne ekspresji, żywiołowości i refleksji, przedstawione za pomocą dźwięków.


Kwartet Galicyjski w składzie:

Joanna Kiełbasa - skrzypce
Martyna Bulzak - skrzypce
Ewa Borcz - altówka
Gabriela Szczepaniak - wiolonczela

Prowadzenie koncertu: Tomasz Bulzak

Prawie każdego roku spotykamy się wspólnie na scenie Pijalni Artystycznej. Zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert uczestników Warsztatów Muzycznych School of Rock - Krzysztofa Szczypuły! 

Uczniowie zagrają w towarzystwie:

Piotr Treliński - gitary
Grzegorz Sipiora - gitara basowa
Jacek Pietrzak - instrumenty klawiszowe, trąbka
Piotr Przewoźniak - perkusja

Prowadzenie chóru:
Natalia i Estera Szczypuła

Goście specjalni:
Nick Stroobants i Sara Medo z Belgii

Będzie dobrze grane! Wstęp wolny.

Miłośników sztuki zapraszamy w nasze przestrzenie. Od czerwca gości u nas wystawa malarstwa, rzeźby i ikon autorstwa Barbary Ruchały, Heleny Zimowskiej i Adama Gancarskiego. Dzieła można podziwiać do końca sierpnia. Informacje na temat artystów mogą Państwo znaleźć w Pijalni lub na stronach http://www.laura-art.pl/omnie.html , 

http://www.helenazimowska.pl oraz http://www.artysci.muszyna.pl/gancarski/gancarski.htm

Zapraszamy wszystkich miłosników regionalnej kuchni nadpopradzkiej na kosztowanie specjałów w tym także z jagnieciny Hodowli Owiec Stanisława Sroki. Rozpieścimy Wasze podniebienia najlepiej jak umiemy :)